Menu
  • Cesta ke kameni DVD

Cesta ke kameni DVD  • Kód výrobku: 29571
  • Dostupnost: Na skladě
  • ISBN
  • EAN
  • 175 Kč

  • Cena bez DPH: 145 Kč
Množství

DVD obsahuje osm filmů věnovaných poznávání přírody:

1. Zkamenělé stopy: Zkamenělé stopy jsou v neživé přírodě Čech a Moravy daleko běžnější, než bychom čekali. V písku a blátě, na hlinitých a sklaních stopách, nejčastěji však ve zpevněných usazeninách dávných moří, jezer a řek nacházíme zkamenělé šlépjeje, stopy po projídání bláta, doupata červů a členovců...Takovéto nálezy jsou často krásné a navíc jsou jejich prostřednictvím zapsány úchvatné příběhy o životě v dávné minulosti.

2. Cesta za zlatem: Hojnost přírodního zlata bývala od historických dob pýchou Čech a Moravy. Hledat ho znamená poznávat podstatu neživé přírody, proměnlivou v geologickém i lidksém čase. Nález zlata s pánví v ruce v říčním štěrku nám nejdříve dá okusit, jak chutná zlatá horečka na vlastní kůži, a pak nám může pomoci srovnat si relativní hodnotu zlata a věí, které nás obklopují.

3. Kameny v pohybu: I ta největší pískovcová skála se skládá z pouhých zrnek křemene. Dokument Kameny v pohybu vypráví o pouti pískového zrna prostorem i časem , o vzniku a zániku romantické krajiny Českého Švýcarska i o životě člověka v ní.

4. Trať hledačů trilobitů: Dokument přibližuje geologicky unikátní oblast středních Čech a život v prvohorních mořích na tomto území před 540 až 350 miliony let. Cestou ve stopách Joachima Barranda se seznámíte s touto osobností světové paleontologie a vzácnými zkamenělinami odkázanými Národnímu muzeu.

5. První setkání s kamenem: Krásné minerály nebo zkameněliny nemusíme obdivovat jen ve vitrínách muzeí. V tomto dokumentu se vypravíme přímo za nimi do naší krajiny. S průvodcem objevíme krásu a pestrost světa neživé přírody i na nečekaných místech a nikdy se nebudeme vracet s prázdnou.

6. Kámen a životní cesta: Dokument vypráví o lidech, které kámen zaujal natolik, že s ním spojili svoji životní cestu. Jsou to pracovníci v lomech, kameníci i mistři kamenických hutí, a konečně také sochaři, kteří do kamene projektují své umělecké představy. aby jimi v podobě sochařských děl obohatili náš prostor, sídla, krajinu.

7. Podpisy v krajině: Do ochrany životního prostředí byly v ČR vyčleněny z evropských fondů miliardy korun. Pořad se zajímá, jestli se této šance podařilo využít i při obnově krajiny a zlepšení života ve městech a obcích. Zjišťuje, že společným jmenovatelem úspěšných projektů jsou především lidé, kterým na světě kolem nás záleží.

8. Po mokré stopě: Dokument o setkávání a vzájemném ovlivňování člověka a vody. I když častěji my napravujeme to, co jsme svou minulou nepromyšlenou činností způsobili.

 

Pro tento výrobek nebyly nalezeny žádné recenze.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze