Menu

Jáchymov - Joachimsthal (I a II díl)  • Kód výrobku: kniha
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1950 Kč

  • Cena bez DPH: 1773 Kč
Množství

O Jáchymovu už byly napsány stovky knih, na jejichž přečtení dnes nikomu nezbývá čas. Cílem předkládaných textů proto bylo shrnutí těchto rozptýlených poznatků i připomenutí někdejší významné české profese, o které se v hodinách dějepravy příliš nedovíme. Cílem však nebylo vytvořit akademické dílo, proto v textech nehledejte odkazy na citace, které čtivost snižují, ani něco objevně nového. Téměř vše už bylo dějinně poznáno a popsáno. Tímto i všem někdejším autorům vyjadřuji za jejich články či knihy hluboké díky, neboť bez jejich píle by tato práce nemohla vzniknout.

Záměrem bylo podat ucelenější pohled na strastiplnou i fascinující životní pouť jednoho našeho města, které nepochopitelně doklopýtalo až na onu hranici, kterou byl zcela pohlcen Hamlet. Již letmý pohled do minulosti Jáchymova ukazuje, že zde bývaly velmi špatné časy, mnohdy i horší než dnes. To jediné dává naději v lepší jáchymovskou budoucnost, neboť lidé schopní vyvést město z marasmu se nakonec vždy našli. (slovo autora)


Části: Díl I. (počet stran: 596) a Díl II. (počet stran: 540), oba díly uloženy v pevném přebalu
Grafické úpravy: Jiří Jaroš
Vazba: Vázaná
Formát: 200 x 240 mm

Webové stránky věnované knize

Recenze  (PhDr. Stanislav Burachovič, Muzeum Karlovy Vary, RNDr. Miloš René, CSc., AV ČR, Ing. Petr Bohdálek, Česká geologická služba)

Recenze na portále All for power
Pro tento výrobek nebyly nalezeny žádné recenze.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze